Yeni Ürünler

Yalıtımda Yeni Dönem; İzoBOZZ

08-03-2011 18:24 tarihinde gönderildi.

Yalıtımda Yeni Dönem; İzoBOZZ

                                                                 

                Ülkemizde izolasyonun önemi, tasarruf bilinçlenmesinin her geçen gün daha da artması firmamızı izolasyon ile ilgili ürün araştırmasına yönlendirmiş gelişmiş ülkelerin bu konuda neler kullandığı veya nelerden vazgeçtiğinin tespiti yapılmış ve sonunda izoBOZZ ortaya çıkmıştır.Avrupa’da ve özelikle Amerika’da nonwoven keçe türevi ürünler izolasyonda çok daha yüksek fiyatlara satılmasına rağmen daha çok rağbet görmektedir. Özellikle yün veya yün özelliği taşıyan lamda değeri (ısı geçirgenlik kat sayısı) yüksek ürünler birinci sırada yer almaktadır. Buradan yola çıkarak 2008 yılında  önce polyester elyaf fabrikamızda yün özellikleri olan ürün üretilmesi için daha sonrada bu polyester elyaf ile nonwoven tesislerimizde lamda değeri en uygun keçe üretilmesi için teknik çalışmalar başlatılmış ve sonunda ortaya çıkan ürüne en ve boyunda mukavemet kazandırılarak kullanıldığı duvarda depreme karşı dayanıklılık artırıcı özellik kazandırılmıştır. Ses tutma ve yutma özelliği zaten yüksek olan keçenin yinede İTÜ de testleri yapılmış ve ses izolasyonu içinde çok uygun bir ürün olduğu belgelenmiştir. izoBOZZ' un piyasaya sürülmesiyle birlikte kullanıcılardan çok olumlu tepkiler alınmış ileride izolasyonda en çok kullanılan ürünlerden biri olabileceği ile ilgili umutların artması ile birlikte tüm Anadolu’da satış ve bayilik çalışmalarına ağırlık verilmiştir.

izoBOZZ üretiminde kullanılan hammadde tamamen geri dönüşüm malzemesinden üretilmiş olup, tekrar geri dönüştürebilir bir malzemedir. Hammaddesi Polietilen tereftalat /Polyester dir. Çok hafiftir. İyi bir gaz ve nem bariyeri olarak kullanılır. Serttir ve darbeye karşı dayanıklıdır. Doğal olarak renksiz ve şeffaftır. Polietilen tereftalat (PET) çok az su emer , sert, güçlü, boyutsal olarak stabil bir malzemedir. It has good gas barrier properties and good chemical resistance except to alkalis (which hydrolyse it).  Yüksek bir kimyasal dirence sahiptir ve gazlara karşı bariyer özelliği vardır.

izoBOZZ her hangi bir kimyasal gaz ile desteklenmemiş ve insan sağlığına zarar vermeyen bir üründür. Kansorejen madde içermez. Oeko-tex ® 100 Standardı na sahip hammaddeden üretilen izolasyon amaçlı ilk ve tek üründür. Çevre ve insan ile dost bir üründür.

İzoBOZZ teknik liflerin birleşmesinden meydana gelmiş yeni bir yapının izolasyon teknolojileri ile buluşmuş halidir.

Nefes alan bir malzemedir.  Bu özelliği sayesinde binayı rutubet, nem, terleme, küflenme gibi benzeri oluşumlardan uzak tutar

Asit ve kimyasal maddelerle tepkimeye girmez, dayanımı yüksektir.

Kemirgenler ve zararlı haşaratlar tarafından sindirilemez.

Uzun süre ayakta durulan ve çalışılan mekanlar için dinlendirici özelliğe sahiptir.

Elektrik iletkenliği yoktur, tamamen yalıtkandır.

Uygulama kolaylığı sayesinde hem zamandan, hem de iş gücü maliyetlerinden kazandırır. Her tür mimari detaya uyum sağlar. Kıvrımlı kenarlarda kolaylıkla uygulanabilir.

Dübel ve çivi gibi malzeme kullanılmaz, delmeye gerek kalmaz, ısıl köprüsü oluşturmaz

OSB veya alçıpan gibi yapı malzemeleri ile birlikte uyum içinde kullanılabilir.

 Mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlar

Ultra hafif, duvara yük getirmez, standart olarak m2 de 1 Kg altındadır.

Darbelere karşı son derece dayanıklı kırılmaz ve yapısı itibariyle çatlamaz, dağılmaz.

Son sıvadan sonra normal duvarlara ne işlem yapılıyor ise İzoBOZZ üzerine de her türlü uygulama yapılabilmektedir.

Bakım gerektirmez, su tutmaz, sıcak soğuk, agrasif iklim şartlarında dahi etkilenmez, deforme olmaz bir teknolojik üründür.

En az 40% enerji tasarrufu sağlarsınız
Dolayısı ile ısınma, soğutma maliyetleriniz için en az 40% daha az ödeme yaparsınız
Isı yalıtımı yanında diğer ürünlerde asla olmayan özellikleri tercih sebebidir;
+ Ses yalıtımı
+ Deprem Yalıtımı
+ Nem Yalıtımı

Kaynak: www.izobozz.com