Sektörden Haberler

Üsküdar metro inşaatında patlama!

13-07-2013 15:26 tarihinde gönderildi.

Üsküdar metro inşaatında patlama! Üsküdar'da metro çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı. Büyük bir gürültüyle çevreye doğalgaz yayılıyor. Olay yerine itfaiye ve İGDAŞ ekipleri sevk edildi.

Üsküdar'da metro çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı. Büyük bir gürültüyle çevreye doğalgaz yayılıyor. Olay yerine itfaiye ve İGDAŞ ekipleri sevkedildi.

Nuh Kuyusu Caddesi üzerinde kazı çalışması yapan ekipler, doğalgaz ana dağıtım borusunu patlattı. Büyük bir gültüyle irkilen çevre sakinleri, ortalığa yayılan koku üzerine olay yerinden uzaklaştı. Birçok vatandaş burunlarını kapatarak koşturmaya başladı. Dükkanlarını terk edemeyen esnaflar ise kapılarını kapattı. Doğalgazdan korunmaya çalışan esnaf, çalışmalar sırasında doğalgazın patladığını ve dakikalardır gazın kesilemediğini söyledi.

Olay yerine gelen İGDAŞ ekipleri, gazı kesmek için çalışma başlattı. Ancak boruya gaz sağlayan ana vananın bulunamaması nedeniyle olaya müdahale edilemedi. Bu arada polis ekipleri de caddeye çıkan yolları trafiğe kapattı.

Gazın kapatılması için çalışmalar sürüyor.


Kaynakça: yapihaberleri.net