Sektörden Haberler

Cityscape Global 2012'ye 'Türkiye' Çıkarması

12-09-2012 04:22 tarihinde gönderildi.

Cityscape Global 2012'ye 'Türkiye' Çıkarması

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), sektörü uluslararası alanda tanıtmak üzere Türkiye'nin 'onur ülkesi' olarak seçildiği Cityscape Global 2012’de aktif bir şekilde rol alacak. GYODER, 2-4 Ekim 2012 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilecek fuarda yapacağı çalışmalarla, Türk geliştiricilerini uluslararası yatırımcılar ve yabancı basın mensuplarıyla bir araya getirecek. Ayrıca Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtmak amacıyla hazırlanacak 'Türkiye Özel Eki', fuar sırasında Cityscape Magazine ile birlikte tüm ziyaretçilere dağıtılacak.

"Cityscape Global 2012, hem zamanlama hem de kapsadığı coğrafya açısından bizim için çok önemli”

Hem girişimcilerin, hem de mimarların ödüllendirildiği Cityscape Awards’ta da jüri üyeliği yapacak olan GYODER Başkanı Işık Gökkaya, Cityscape Global 2012’nin Türkiye gayrimenkul sektörünün uluslararası alanda tanıtımı için çok önemli bir fırsat olduğunun altını çizdi. Fuara Türkiye katılımını değerlendiren Gökkaya, şu açıklamalarda bulundu:

"Türkiye gayrimenkul sektörü, kentsel dönüşüm, yabancıların gayrimenkul satın alımına ilişkin yeni yasal düzenleme, Afet Yasası gibi çok önemli gelişmelerin yaşandığı bir sürecin başlangıcında. Siyasi ve ekonomik istikrar ile özellikle küresel kriz sonrası güvenli ve cazip bir liman olarak öne çıkan Türkiye, gayrimenkul alanında da çok cazip fırsatlar sunuyor. Türkiye'ye özel ilgi duyan ve yeni yasal düzenleme ile mütekabiliyet engelini aşan Ortadoğu ve Körfez ülkeleri ile Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere yabancı yatırımcıların ve uluslararası fonların katıldığı Cityscape Global 2012, hem zamanlama hem de kapsadığı coğrafya açısından bizim için çok önemli. Uluslararası arenadaki bu çok önemli fırsatı daha iyi değerlendirmek adına, GYODER olarak bu önemli fuarda düzenlediğimiz panellerle Türkiye’nin etkinliğini daha da arttırdık. Çalışmalarımız neticesinde, yabancı yatırımcılara ve uluslararası fonlara, Türkiye gayrimenkul sektörünü tam anlamıyla tanıtma fırsatı yaratıyoruz.  Türkiye gayrimenkul sektörü ‘Onur Ülkesi’ olma sıfatıyla, GYODER panelleriyle ve hazırlanan Türkiye Özel Eki ile Citsycape Global 2012’de öne çıkacaktır”.



Rekor katılımla büyük etki yaratacak

2011 yılında 78 katılımcı ülkeden, 151 firma ile 20 bin sektör profesyoneli ve yatırımcıyı bir araya getiren Cityscape Global’in, bu yıl katılımı yüzde 25 artırarak uluslararası pazarda yine çok önemli bir etki yaratması bekleniyor. Cityscape Global 2012’nin, ayrıca büyük ölçekli proje tanıtımları ile de büyük ilgi çekeceği öngörülüyor.

18 ülkeden 85’in üzerinde katılımcı

Fuarda Türkiye’nin yanı sıra Kanada,  Şili,  Çek Cumhuriyeti,  Mısır,  Hindistan,  Irak,  Kuveyt,  Libya,  Polonya,  Katar,  Rusya,  Suudi Arabistan,  Singapur,  İsviçre,  Türkiye,  Birleşik Arap Emirlikleri,  Büyük Britanya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere toplam 18 katılımcı ülkeden 85’in üzerinde proje geliştirici stantlarıyla yer alacak.  Cityscape Global’deki rekor sayıdaki pavilyonlar arasında bu yıl, başta Türkiye olmak üzere Rusya, Katar, Mısır, ABD, Hindistan ve Irak stantlarının ilgi odağı olması bekleniyor.

En çok ilgiyi Türkiye çekecek

Yeni yasal düzenlemeler ile öne çıkan Türkiye’nin ‘Onur Ülkesi’ olduğu fuarda, kilit geliştiricilerin büyük ölçekli proje tanıtımları ile de büyük ilgi çekmesi bekleniyor. Cityscape Global 2012’ye, GYODER’in yanı sıra Ağaoğlu, Deska Global, Ensar Mimarlık, Tabanlıoğlu Mimarlık, Tahincioğlu, The Turkish Property Centre, Viatrans katılacaklar.

Dünya pazarı bu fuarda buluşacak

Uluslararası büyük firmaların katılımının yanı sıra Emaar Properties, Falconcity of Wonders, Dubai Properties Group, Nakheel, Meraas Development, DAMAC, Deyaar and Dubai World Central gibi ev sahibi Dubai’nin kilit geliştiricileri de fuarda yerlerini alacaklar. Aralarında Bloom Properties and the Tourism Development and Investment Company'nin (TDIC) de bulunduğu Abu Dhabi merkezli geliştiriciler de fuarda yer alacak. Rus pavilyonunda The Northern Caucasus Resorts Company, 2020’de tamamlamayı planladığı Caucasus dağındaki 7 yıldızlı kayak otelini ve de multi-milyar dolarlık plaj tesisini tanıtacak.

Lloyds TSB International Global Housing Market görüşüne göre; emlak fiyatları son 5 yılda 2’ye katlanarak, ‘en iyi performanslı konut pazarı’ listesinin başında yer alan Hindistan pavilyonunda ise; Dewa Projects, Tata Housing ve Moshin Realty India, projeleri ile güney doğu asya pazarının tanıtımını yapacak. Katar pavilyonun başında Pearl Qatar’ı yapan geliştirici Barwa Real Estate and the United Development Company (UDC) olacak. Mısır pavilionda, La Mirada, Irak pavilionda ise Iraq Ministry of Construction and Housing olacak. 
 
Bu haber :
http://yapi.com.tr/Haberler/cityscape-global-2012ye-turkiye-cikarmasi_92820.html  adresinden alıntıdır.