Fuarlar ve Etkinlikler

Bursa 3. Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı 2012

24-09-2012 12:50 tarihinde gönderildi.

Bursa 3. Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı 2012
Fuar Yeri:
Fuar Başlangıç-Bitiş Tarihi: 06.12.2012 / 09.12.2012
Bursa 3. Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı 2012
 
Fuar Tarihi:  6 – 8 Aralık 2012 tarihlerinde 11.00 – 20.00 saatleri arasında
                           9 Aralık 2012 tarihinde 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.

 
 
 
FUAR HAKKINDA

ÜRETİME GÜÇ KATAN FUARLAR ÜLKEMİZİN ÜRETİM MERKEZİ BURSA’DA!..

Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) desteği, Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği (TİAD) işbirliği ile hazırlanan BURSA METAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI, 11. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı, BELEX 2012, 10. Uluslararası Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Aydınlatma ve İletişim Fuarı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 23. Komite ‘Hırdavat Ticareti’ ve Türkiye İş Güvenliği İş Adamları Derneği (TİGİAD) işbirliği ile hazırlanan BURSA 3. HIRDAVAT VE İŞ GÜVENLİĞİ FUARI, BURSA SAC İŞLEME TEKNOLOJİLERİ 2012, 4. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı ve TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi işbirliği ile hazırlanan ENSUTEK, Endüstriyel Su Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı eş zamanlı olarak,  6 - 9 Aralık 2012 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Düzenlendiği ilk yıldan itibaren üretime güç katan ve beğeni ile takip edilen  Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı ile BELEX 2012 Fuarı, 2012 yılı için "Uluslararası Fuar" niteliği kazanmıştır. 

Geçtiğimiz yıl 19 ülkeden 384 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla eş zamanlı hazırlanan fuarlar, yurtiçi ve yurtdışından 31 ülkeden toplam 36.162 kişi tarafından ziyaret edildi. Bu yıl da 45.000 profesyonelin ziyaret etmesi hedefi ile sanayi şehri Bursa'da hazırlanan Fuarlar; sac işleme, elektrik, elektronik, otomasyon, hırdavat ve iş güvenliği, endüstriyel su teknolojileri konularındaki lider üretici ve ihracatçı firmalar ile yurtiçi ve yurtdışından gelecek profesyonellerin iş bağlantıları kurmalarına olanak sağlayarak üretime güç katmaya devam ediyor.  Ülkenin ve bölgesinin en kapsamlı buluşması olarak sektörlerinde büyük iş imkânları yaratan Fuarlarda, her türlü üretim aşamasında ihtiyaç duyulan; sac işleme makinesinden cnc tezgahlara, elektrik, elektronik ve aydınlatmadan iş güvenliğine, hırdavattan endüstriyel su teknolojilerine kadar geniş bir alanda kullanılan tüm ürünler bir arada sergilenecektir. 

Eş zamanlı hazırlanarak büyük bir sinerji yaratacak Fuarlar, yapılan etkin tanıtımlar ile yurtdışından Almanya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyet, Çin, Fas, Fransa, Filistin, Güney Kore, Hırvatistan, Katar, Kosova, İran,  İspanya, İtalya, Makedonya, Mısır, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ürdün, Yugoslavya ve Yunanistan'dan davetli iş adamlarını, yurtiçinden ise sektörlerin yoğun olduğu  Adana, Adapazarı, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Samsun ve Trabzon başta olmak üzere 46 ilden gelecek profesyonelleri ağırlayacaktır. Ayrıca savunma sanayi, elektrik – elektronik sanayi, beyaz eşya sanayi, makine sanayinde üretim yapan firmaların satın alma yetkilileri de söz konusu fuarımıza özel olarak davet edilmiştir.

6 ayrı salonda 40 bin m² kapalı alanda düzenlenecek olan fuarlarımızda; Salon 1, 2, 3 ve 4'te metal işleme makineleri, CNC tezgâhları, sac işleme teknolojileri, boru, profil işleme makineleri, vinç sistemleri, imalat sanayinde kullanılan makine ve yan sanayileri, el aletleri, teknik hırdavat, bağlantı elemanları, iş güvenliği, depolama ve raf sistemleri, Salon 5’te elektrik, elektronik, otomasyon ve aydınlatma, Salon 6 da ise endüstriyel su teknolojileri ile ilgili firmalar  yer alacaktır.

Metal işleme makineleri ve CNC tezgâhları başta otomotiv yan sanayi olmak üzere genel makine sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde üretimin lokomotifi, ihracatın ikinci büyük şehri olan; tarım, gıda, otomotiv, tekstil, metal sektörlerinde büyük işgücüne sahip Bursa’da düzenlenecek Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’nda sektörün en önemli üretici ve ihracatçı firmaları, yurtiçi ve yurtdışından gelen profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, teknolojide ulaşılan son nokta topluca sunulacaktır.

Belex Fuarı’nda endüstriyel potansiyeli yüksek olan Bursa ve çevresinde ihtiyaç duyulan elektrik, elektronik, aydınlatma, otomasyon ve iletişim sektörlerindeki son yenilik ve teknolojiler sergilenecektir.

Sac, boru, profil işleme teknolojileri üretiminde Türkiye’de lider, dünyada sayılı şehirler arasında bulunan Bursa’da dördüncü kez organize edilecek Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, ülkemizde konusunda ihtisaslaşmış tek fuar olma özelliği taşımaktadır.

Üretim merkezi Bursa’da üçüncü kez düzenlenecek olan Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı, makine sanayinde ve her geçen gün önemi daha da artan iş güvenliği sektöründe kullanılan, en son teknoloji ile üretilen tüm malzemelerin bir arada bulunacağı bir platform oluşturacaktır. Söz konusu sektörlerin önde gelen üretici ve ihracatçı firmaları, fuar süresince profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, sektörlerin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Bu yıl ilk kez TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi işbirliği ile organize edilen Ensutek Fuarı, su hazırlama sistemleri, kazan sistemleri, soğutma sistemleri, ölçüm teknolojileri, arıtma tesisleri, jeotermal sistemler ve diğer sektörel faaliyetler konularında ürün ve hizmetlerini sergileyecek sektörün lider firmalarının katılımı ile hazırlanmaktadır.  Fuar ile eş zamanlı olarak yine Oda tarafından "1. Uluslararası Endüstriyel Su Teknolojileri Sempozyumu" gerçekleştirilecektir.  Söz konusu sempozyumda konunun uzmanları tarafından; endüstriyel su yönetimi ve suyun geri kazanımı, endüstride su kaynaklı problemlerle mücadele, ölçüm, yönetim teknolojileri ve sektörel güncel konular ele alınacaktır.  Sempozyum hakkında daha detaylı bilgi almak için www.ensutek.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı kapsamını; Talaşlı İmalat Makineleri (NC, CNC, Takım Tezgâhları), Presler, Kesici ve Tutucu Takımlar, Endüstriyel Fırınlar, Teknik Hırdavat ve El Aletleri, Aşındırıcılar ve Zımparalar, Endüstriyel Güvenlik Sistemleri, Redüktörler, Malzeme Kaldırma ve Taşıma Ekipmanları, Elektroerezyon Tezgâhları, Toz ve Elektrostatik Boya makineleri, Elektrik Motorları, Endüstriyel Hava Temizleme Sistemleri, Hidrolik Pnömatik Sistemleri, Kalıplar ve İşleme Sistemleri, Kaynak Makineleri ve Yedek Parçaları, Kesme Ekipmanları ve Yedek Parçaları, Kesme Yağları ve Sıvıları, Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, Kompresörler, Kimyasalları, CAD/CAM Sistemleri ve Yazılımları, Diğer Makine Alet ve Donanımları ve ilgili yayınlar oluşturmaktadır.

BELEX 2012 kapsamını; Elektrik Üretimi, Elektrik Çevrimi, Elektrik İletimi, Elektrik Dağıtım, Kumanda, Koruma, Aydınlatma, Elektrik Elektronik Test Cihazları, Yıldırımdan Korunma, Topraklama ve Paratonerler Elektronik Malzemeler ve Yardımcı Ekipmanlar, Güvenlik Sistemleri, Otomasyon Sistem ve Yazılımları, Hidrolik - Pnömatik Ekipmanları Fabrika Donanımları, Zayıf Akım Sistemleri, Sektörel Yayınlar ve Bilgisayar oluşturmaktadır.

Bursa 3. Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı kapsamını; Teknik Hırdavat  Makineleri ve Aksesuarları, Genel El Aletleri ve Aksesuarları, Bağlantı Elemanları, İş Güvenliği, Depolama ve Raf Sistemleri, Endüstriyel Takım Ekipmanları, Ambalaj, Plastik, Yapıştırıcı ve Kimyasal Malzemeler ve ilgili yayınlar oluşturmaktadır.

Bursa Sac İşleme Teknolojileri 2012 Fuarı kapsamını; Sac Levha İşleme Teknolojisi, Yüzey Teknolojisi, Şekillendirme Teknolojisi, İşlemeye Yönelik Araç Teknolojisi, Presler, Kesme Ekipmanları, Kesme Yağları ve Sıvıları, Ayırma Teknolojisi, Sac Levha, Yarı Bitmiş ve Bitmiş Ürünler, İstifleme Makineleri, Fabrika ve Depo Donanımları, Proses Kontrolü ve Kalite Güvencesi oluşturmaktadır.

ENSUTEK Fuarı kapsamı; Su Hazırlama Sistemleri; Filtrasyon Ekipmanları, Multimedya Filtreler, Kartuş Filtreler, Kum Filtreleri, Mikrofiltrasyon, Reçineli Sistemler, Ekipman Üreticileri, Reçine Üreticileri, Membran Teknolojileri, Membran Üreticileri, Ekipman Üreticileri, Ev Tipi Arıtma Cihazları, Edı - Elektrodeiyonizasyon, Çöktürme Sistemleri, Kazan Sistemleri; Endüstriyel Tip Kazan Üreticileri, Atık Isı Kazanları, Su - Buhar İletim Teknolojileri, Numune İstasyonları, Soğutma Sistemleri; Chiller Sistemleri, Paket Tip Soğutma Kuleleri, Soğutma Kulesi Üreticileri, Otomasyon Sistemleri, Filtrasyon (Side Stream Filtration), Ölçüm Teknolojileri; Laboratuvar Cihazları, Online Ölçüm Ekipmanları, Arıtma Tesisleri; Biyolojik Arıtma Sistemleri, Kimyasal Arıtma Sistemleri, Arıtma Tesisi Kurulum Ekipmanları, Filtrepresler / Beltpresler, Şartlandırma; Ters Ozmoz Şartlandırılması, Rejenerasyon Kimyasalları, Kazan Şartlandırma Teknolojileri, Soğutma Kulesi Şartlandırılması, Koagülantlar, Flokülantlar, Biyolojik  Arıtma, Deniz Suyu Sistemleri (Desalinasyon), Artezyen Sistemleri, Jeotermal Sistemleri oluşturmaktadır.

KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen fuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.bursametalisleme.com, www.elecobursa.comwww.bursasacisleme.com, www.hirdavatfuari.com, www.hirdavatisguvenligi.com, www.ensutekfuari.com ve www.tuyap.com.tr  web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.


FUAR KAPSAMI
TEKNİK HIRDAVAT  MAKİNELERİ VE AKSESUARLARI

Elektrikli Portatif El Aletleri, Matkap, Havalı El Aletleri, Kaynak Elektrotları ve Makineleri, Gazaltı - Tozaltı Kaynağı Makineleri, Kesici Takımları, Kırıcılar, Zımpara Makinaları, Aşındırıcılar, Karıştırıcılar, Freze, Freze Uçları, Biley Taşları, Kesme Taşları, Taşlama Taşları, Matkap Uçları, Testere Uçları, Seramik Kesme Makineleri, Gaz Armatürleri, Boru İşleme Aletleri v.b.

GENEL EL ALETLERİ VE AKSESUARLARI

Sıkma, Dövme, Vidalama, Ağaç Testereleri, Anahtar, Tornavida, Pense, İskarpela, Makas, Metal İşleri, Alet Çantaları, Ölçü ve Kontrol Aletleri, Atölye Gereçleri, Hidrolik Kaldırma ve Krikolar, Eğeler, Planya Bıçakları v.b.

BAĞLANTI ELEMANLARI

Çivi, Tel, Somun, Kelebek Somun, Pul, Perçin, Vida, Cıvata, Saplamalar, Sac Vida, Ağaç Vidası, Rondela, Dübel, Mengene, Kelepçe, Doğalgaz Kelepçesi, Zincir, Nipel, Manşon, Hortum Ucu, Askı Sistemleri, Kaynak Makineleri v.b. 

İŞ GÜVENLİĞİ

Kişisel Koruyucu Ekipmanlar; Göz, Yüz, Solunum Yolları, İşitme Yolları, El, Ayak, Gövde Koruyucuları ve Diğer Koruyucu Ekipmanlar, İş Güvenliği Malzemeleri, İş Güvenliği Uyarı Levhaları, Yangın Güvenliği, Yol ve Trafik Güvenliği, Arama ve Kurtarma Ekipmanları, İlk Yardım Malzemeleri, İş Elbiseleri, Çevre Sağlığı ve Yönetimi, Çevresel Hijyen ve Sınai Temizlik Malzemeleri, Ölçümleme Teknolojileri, Cihazları ve Dedektörleri, Alarm ve İkaz Sistemleri

DEPOLAMA VE RAF SİSTEMLERİ

Depo Raf Sistemleri, Transpaletler, İstif Makineleri, Forkliftler, Taşıma Arabaları vb.

ENDÜSTRİYEL TAKIM EKİPMANLARI

Çalışma Tezgahı, Takım Arabası, Çekmeceli Dolaplar, Takım Asma Dolabı, Sanayi Tekerlekleri vb.

AMBALAJ, PLASTİK, YAPIŞTIRICI VE KİMYASAL MALZEMELER
 
 
  •  Fuar Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin:
http://www.hirdavatfuari.com/ 
  •  Online Davetiye İçin:
 http://www.tuyap.com.tr/tr/index.php?main=m_stand&left=l_hizmet&fid=1709
 
  • İletişim ve Ulaşım İçin:
 http://www.tuyap.com.tr/tr/index.php?main=m_bursa_iletisim&left=l_bursa&fbid=2
 http://www.tuyap.com.tr/tr/index.php?main=m_bursa_ulasim&left=l_bursa&fbid=2