Yeni Ürünler

ARDEX Su Yalıtım Sistemi

16-08-2013 11:35 tarihinde gönderildi.

ARDEX Su Yalıtım Sistemi Su yalıtımı, binanın yanı sıra dekorasyon açısından da büyük önem taşıyor. Su yalıtımı ürün teknolojisi ile su erozyonu, suyun binaya nüfuz etmesi ve iç su kaçaklarını önlemeyi sağlıyor.

Su yalıtımı olmayan mekanlarda; hasarlı iç dekorasyon, potansiyel elektrik, yangın tehlikesi ve küf gibi problemlerle karşılaşılabilir. Zaman içersinde betonarme içine sızan su deprem bölgesinde bulunan Türkiye'de yapılan taşıyıcı donatısına zarar vererek ve yıkılma riskini arttırabilir.

Su kaçakları sorunları genellikle yüksek onarım maliyetleri, enerji israfı, normal çalışma ve yaşam kalitesinin kesintiye uğraması gibi sorunlara neden oluyor.

ARDEX su yalıtım sistemi:

    Uygulamada çok yönlü, son derece iyi bir yapıştırıcı gücü,
    Yüksek verim ve hava direnci, kolay uygulama,
    Uzun ömürlü,
    Diğer ARDEX ürün sistemleri ile uyum sağlıyor.

Bodrum, mutfak, banyo, yüzme havuzu, teras, çatı gibi farklı alanlarda uygulanabilen ARDEX su yalıtım sistemi, ‘sorunsuz’ mekan çözümleri sunuyor.

ARDEX 8+9 su yalıtım ürünü 4 saat sonra kullanıma hazır hale geliyor. Seramik ve plakaların altında kullanılan, çift bileşenli, çimento esaslı su yalıtım malzemesi iç ve dış mekanlarda, duvar zemin uygulamalarında kullanılıyor. Seramik ve doğaltaş kaplamalarının altındaki yüzeylerin nem ve kireç kusmasına karşı korunmasını sağlıyor. Çift bileşenli malzeme 1:1 oranında karıştırılarak kolay hazırlanıyor ve 4 saat gibi kısa bir sürede kuruyor. Tam elastik ürün, astar gerektirmiyor ve solvent içermiyor. Rulo veya mala ile değişken kıvamı sayesinde kolay uygulanıyor.

ARDEX SK 12 su yalıtım bandı sayesinde su kaçakları önleniyor ve yapı oturmalarında ve yapısal hareketler esnasında oluşabilecek çatlaklardan etkilenilmiyor. Esnekliği sayesinde yırtılmaması ve uzun süre dayanıklı olması sağlanıyor. Kullanıldıktan sonra bir daha bakıma ihtiyaç duyulmuyor.

Kaynak: yapi.com.tr